20:04 / E Enjte, 07 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Zyrtare: Ky është fituesi i Topit të Artë (Foto)

France Football ka zbuluar fituesin e çmimit më të mirë, Topit të Artë.

Cristiano Ronaldo, futbollisti i Real Madridit është fituesi i këtij çmimi. Ai ka fituar për herë të pestë këtë çmim, duke barazuar Lionel Messin, shkruan IndeksOnline.

Portugezi mposhti Lionel Messin dhe Neymarin.

Ronaldo këtë cmim e fitoi falë triumfit në Ligën e Kampionëve me Real Madridin./IndeksOnline/