10:37 / E Diele, 20 Shtator 2020

Zyrtare: Leicester befason të gjithë, transferon futbollistin e Romës

Skuadra e Leicester ka bërë një transferim të papritur në këtë merkato.

Ata kanë zyrtarizuar transferimin e futbollistit turk, Cengiz Under, transmeton Indeksonline.

Turku që disa vite po luan për ekipin e Romës, por për shkak se e ka humbur pozitën e startuesit, ai po dëshiron minuta më shumë.

” Unë gjithmonë kam dashur të luaj në Angli dhe kjo është një mundësi e shkëlqyer për të luajtur në Premier League”, u shprehë Under./Indeksonline/