21:26 / E Martë, 04 Gusht 2020

Zyrtare: Manchester City nënshkruan me zëvendësuesin e Sane

Manchester City ka përfunduar nënshkrimin me Ferran Torres nga Valencia.

20-vjeçari ka shkruar një kontratë pesë-vjeçare duke e mbajtur atë në ‘Ettihad” deri në verën e vitit 2025.

Torres, i cili vepron kryesisht si një krah i krahut, bëri 44 paraqitje për Valencia sezonin e kaluar, duke shënuar gjashtë gola.

Torres mund të luajë në të dy krahët e mesfushës dhe si mesfushor qëndror.

Ky transferim erdhi pas largimit të Sane drejt Bayern Munchen. /IndeksOnline/