18:34 / E Martë, 30 Janar 2018 / indeksADMonline

Zyrtare: Milot Rashica nënshkruan me gjigantin e Bundesligës

Milot Rashica është bërë me skuadër të re pas njoftimit të largimit nga Vitesse, shkruan indeksonline.

Sulmuesi i Kosovës është bashkuar me klubin e Bundesligas, Werder Bremen.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi përmes faqes zyrtare në Twitter.

“Transferi është afër përfundimit, vetëm disa detaje mungojnë. Pas pensionimit të Fin, ne pamë një lojtar që sjell një shpejtësi të caktuar dhe pajisje të ngjashme të lojës në ofensivë. Miloti është një lojtar i cili përshtatet pikërisht në këtë profil të kërkesës dhe na ndihmon menjëherë. Supozoj se ai do të stërvitet me ekipin nesër,” shkruhet në njoftimin e klubit. /IndeksOnline/