17:14 / E Enjte, 11 Janar 2018 / indeksADMonline

Zyrtare: Muriqi bëhet me skuadër të re (Foto)

Vedat Muriqi ka befasuar të gjithë me largimin nga skuadra e Gençlerbirligi.

Sipas mediave turke, sulmuesi i Kosovës ka nënshkruar kontratë 2.5 vjeçare me skuadrën e Ligës së Dytë në Turqi, Caykur Rizespor, transmeton IndeksOnline.

Muriqi i cili ka bërë 57 takime dhe ka shënuar 11 gola – 4 asistime, nga skuadra e Gençlerbirligi u largua për 500 mijë euro.

Rizespor këtë sezon po synon rikthimin në Superligën e Turqisë, pasi pas 17 xhirosh ka mbledhur 31 pikë në pozitën e tretë./IndeksOnline/

Temat: