10:50 / E Martë, 18 Dhjetor 2018

ZYRTARE: XHERDAN SHAQIRI E SHKARKON JOSE MOURINHON

Manchester Unitedi e ka shkarkuar Jose Mourinhon nga posti i trajnerit të skuadrës.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi nga Mançesteri përmes ueb-sajtit zyrtar.

”Klubi dëshiron ta falënderojë Josen për punën e tij gjatë kësaj kohe në Manchester United dhe i uron suksese në të ardhmen”.

”Trajneri i përkohshëm do të vendoset deri në fund të sezonit aktual para procesit të rekrutimit për trajnerin permanent”, thuhet në njoftim.

Përndryshe, këtë sezon te Man Unitedi, Mourinho i ka fituar 1.53 pikë për ndeshje.

Këtë sezon, ”Djajtë e Kuq”, pas 17 javësh, renditen në vendin e gjashtë me vetëm 26 pikë.

Humbja nga Liverpooli, apo më saktë dy golat e Xherdan Shaqirit ishin ”fatale” për trajnerin portugez./IndeksOnline/