13:12 / E Enjte, 20 Qershor 2019

ZYRTARE: Ylli i Realit transferohet te Atletico Madrid

Atletico Madrid dhe Real Madrid kanë rënë dakord për transferimin e Marcos Alonso në Wanda Metropolitano.

Atltico njofton se 24 vjeçari do t’i kryej kontrollet mjekësore te skuadra e re dhe më pas do të nënshkruaj një kontratë pesë vjeçare.

Skuadra e drejtuar nga Simeone do të paguaj 40 milionë për këtë transferim.

Lorente është rritur në akademinë e Real Madridit, ku në vitin 2015 ka kaluar në skuadrën e parë dhe që atëherë ka zhvilluar 22 paraqitje.

Për një sezon Marcos ka qenë i huazuar te Alaves. /IndeksOnline/