18:33 / E Mërkurë, 31 Maj 2023 / AR

U rendit në 5-shen e festivaleve më të mëdha evropiane, “Sunny Hill” jep lajmin e papritur

Teksa vera afrohet, mediat kudo në botë kanë nisur krijimin e top-listave për festivalet që nuk duhet humbur. “T.H.E Music Essentials” është një prej tyre. Në top 5 ka vendosur edhe “Sunny Hill Festival”.

Lidhur me këtë, faqja zyrtare e “Sunny Hill” ka dhënë lajmin e papritur.

Në postimin e tyre thuhet se: “Ka ardhur koha për të bërë një tjetër hap të madh. Këtë vit, ne po bëjmë gati shtëpinë tonë të re dhe të përhershme. Një shtëpi që u mundëson pjesëmarrësve tanë të festivalit të marrin asgjë më pak se më të mirën që presin dhe meritojnë.”

Postimi i plotë:

“Miqtë tanë më të dashur të Sunny Hill Festival, Sunny Hill Festival ka rrëmbyer zemrat dhe shpirtrat e shumë dashamirësve të muzikës nga vende të ndryshme të botës, duke sjellë disa nga aktet më të mëdha globale dhe duke qenë një sensacion mediatik ndërkombëtar, duke u bërë kryetituj kudo shumë herë. Tani, ne renditemi si një nga 5 festivalet më të mira për të ndjekur në Evropë. Ka ardhur koha për të bërë një tjetër hap të madh përpara. Këtë vit, ne po bëjmë gati shtëpinë tonë të re dhe të përhershme. Një gjë që u mundëson pjesëmarrësve tanë të festivalit të marrin asgjë më pak se më të mirën që presin dhe meritojnë. Eksperiencat e paharrueshme që sjell Sunny Hill Festival duhet të jenë të shumta. Ndjekësit tanë të festivalit meritojnë më të mirën. Në të gjitha aspektet, duke përfshirë edhe vendin e festivalit dhe infrastrukturën e tij. Ne besojmë se nxitimi i procesit do të kompromentonte cilësinë dhe thelbin e asaj që Sunny Hill Festival përfaqëson. Si tifozë të përkushtuar vetë, ne besojmë fort në dhënien e një përvojë të jashtëzakonshme. ne prandaj kanë marrë vendimin e vështirë për ta shtyrë festivalin e këtij viti. Pasioni dhe entuziazmi juaj na frymëzojnë të shtyjmë kufijtë dhe të krijojmë magji vit pas viti. Faleminderit që jeni pjesë e familjes Sunny Hill Festival. Së bashku, ne do të krijojmë kujtime që do të zgjasin një jetë. Qëndroni të sintonizuar, qëndroni të emocionuar dhe shënoni kalendarët tuaj për një përvojë të paharrueshme të Sunny Hill Festival në fundjavën e parë të gushtit 2024! Shume dashuri, Ekipi i Sunny Hill Festival”./Indeksonline/