15:47 / E Martë, 29 Maj 2018

42 vjeçari: Gruaja ime është super-fit, por më kënaq seksi me femra të plota dhe të bukura

Vazhdoj ta tradhtoj gruan time sepse nuk më duket më seksi. Jam 42 vjeçar dhe punoj si fotograf për një katalog veshjesh.

Fëmijët janë të gjithë kaq të mirë për të punuar me ta, por favoritet e mia janë femrat më të plota, transmeton Indeksonline.

Gruaja ime është kaq e dobët dhe e ka trupin më të fortë se unë. Edhe jeta seksuale është e tmerrshme sepse ajo është kaq e fiksuar pas palestrës saqë edhe kur shtrihet në shtrat, fillon dhe i lexon magazinat e fitnesit.

Një ditë fillova të bisedoja me një nga modelet nga Skandinavia. Ajo më ftoi në dhomën e hotelit ku po qëndronte. Seksi ishte i mahnitshëm dhe trupi i saj ishte kaq i butë për t`u prekur.

Këtë javë përfundova duke bërë seks me një modele 27 vjeçare. Sërish, trupi i saj ishte kaq i butë dhe seksi ishte i mrekullueshëm, transmeton Indeksonline.

E di që kjo është e gabueshme. Si mund ta kthej martesën time në rrugën e duhur në mënyrë që gruaja ime të më tërheqë prapë?

Përgjigja e psikologes:

Një lidhje nuk është thjeshtë tërheqje fizike, por ka të bëjë me personalitetin që të tërheqë, me dëshirën për të qenë me atë person dhe sigurisht komunikimi luan rol të madh, transmeton Indeksonline.

Ndoshta lidhja juaj ka rënë paksa, por çka nëse gruaja juaj ka menduar këtë ta bëjë për ju aq sa për veten e saj?

Tregojini asaj se doni të hidhni sërish pak shkëlqim në lidhjen tuaj, për atë çka keni humbur dhe sqarojani se ju ndjeni që koha e gjatë e saj në palestër po ua dëmton martesën./Indeksonline/