23:48 / E Martë, 15 Tetor 2019

49-vjeçari masakron të dashurën e tij

Partneri gjeloz, 49-vjeçar ka treguar se si e kishte lidhur të dashurën e tij 22- vjeçare dhe e kishte vrarë me thikë kuzhine.

Jason Farrelli, 49- vjeçar ka shkruar për më shumë se një orë në detaje mënyrën se si e kishte vrarë të dashurën e tij Sammy Lee Lodwig, 22- vjeçare, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline.

Vrasja brutale kishte ndodhur në banesën e tij në Swansea, derisa e kishte lidhur të dashurën e tij duke e e goditur me thikë në fyt dhe fytyrë.

Farrelli ishte në marrëdhënie me nënën e Sammy, Sarah Lodwig kur Sammy ishte fare e vogël.

Prokurori kishte thënë se Farrelli kishte deklaruar në polici se kjo vrasja e Sammyt nuk do të duhej të ndodhte, kishte një jetë të tërë që e njihja./Indeksonline/