09:09 / E Premte, 20 Prill 2018

a��Volkswagen planifikon tA� ndryshojA� logon

Logoja aktuale e Volkswagen nA� tA� cilA�n dominon shkronja W, A�shtA� njA� nga mA� tA� njohurat nA� industrinA� e automobilave, por duket se ka ardhur koha qA� kjo tA� ndryshojA�.

Gjiganti nga Volfsburg dA�shiron tA� harmonizojA� identitetin e tij vizuel pA�r tA� drejtuar industrinA� e automobilave me veturat elektrike..SiA� transmeton Bloomberg, drejtori i marketingut tA� VW-sA�, Johen Sengpiel ka shpallur debutimin e logos sA� re pA�r vitin e ardhshA�m.

Ideja kryesore A�shtA� qA� pamja e re e Volkswagen tA� jetA� shumA�ngjyrA�she, nA� mA�nyrA� qA� kompania tA� kthejA� pamjen emotive tA� humbur duke u pA�rpjekur qA� a�?tA� duket sa mA� shumA� gjermanea��. Natyrisht, nA� kA�tA� hap VW vendosi edhe pA�r shkak tA� humbjes sA� imazhit pas skandalit dizel. Logoja e re, para se gjithash, duhet tA� jetA� nA� harmoni me pjesA�n e brendshme dhe tA� jashtme tA� automobilit. /IndeksOnline/

Temat: