14:00 / E Shtunë, 22 Shtator 2018

Afër prezantimit dy modelet e “çmendura” të Ferrarit

Ferrari në muajin tetor do të prezantojë dy modele të reja, Ferrari Monza SP1 dhe SP2. Dy modelet do të shquhen për aerodinamikën e sofistikuar me motor V12 motor 6.5-litra prej 810 hp.

Poashtu, kompania thotë se modelet do të jenë më të bukura nga jashtë ndonjëherë.

Shpejtësia e tyre në 100 kilometra do të arrijë në 9 sekondat e parë të nisjes. Makinat do të jenë me fibra karboni (20 metra katrorë).

Dy modelet do të jenë paksa imitim i modeleve të viteve 50-ta të Monza 750 dhe Monza 860./Indeksonline/

Temat: