10:13 / E Martë, 25 Shtator 2018

Alves nuk e kupton se si Messi nuk u nominua për ”The Best”

Para fillimit të gala mbrëmjes së djeshme, Dani Alves ka folur për mungesën e Lionel Messit në nominim për çmimin, ”The Best”.

Mbrojtësi brazilian tha se ishte e tmerrshme që Messi nuk ishte ndër tre të nominuarit për çmimin e më të mirit të vitit nga FIFA.

Duke folur ESPN, mbrojtësi i Paris Saint-Germain tha:

”Nuk është e rastësishme që Messi nuk u nominua për ‘The Best”.

”Ata kanë shikuar se çfarë Messi ka bërë me Argjentinën dhe jo me Barcelonën”.

Alves ishte i përfshirë në 11-shen më të mirë të vitit mbrëmë./IndeksOnline/