14:14 / E Mërkurë, 18 Prill 2018 / indeksADMonline

Argjentina anulon miqA�soren me Izraelin shkaku i sulmeve nA� Siri?

KombA�tarja e ArgjentinA�s do ta anulojA� miqA�soren me Izraelin, pA�r shkak tA� SirisA�.

MiqA�sorja mes ArgjentinA�s dhe Izraelit mund tA� anulohet pA�r shkak tA� sulmeve tA� njA�pasnjA�shme qA� po i kryen Izraeli, nA� drejtim tA� SirisA�, shkruan IndeksOnline.

Mediat e huaja shkruajnA� se ky takim edhe nA�se zhvillohet, atA�herA� yjet e skuadrA�s argjentinase do tA� mungojnA�, pA�rfshi; Messin, Agueron, Higuainin, Di Marian, Macheranon…

Takimi mes ArgjentinA�s dhe Izraelit do tA� zhvillohet mA� 9 qershor, vetA�m pak ditA� para Kampionatit BotA�ror./IndeksOnline/