16:35 / E Mërkurë, 15 Gusht 2018 / indeksADMonline

Arrestohet kosovari në Kukës, kërkohej për vrasje në Suedi

Një person nga Mitrovica ishte dënuar nga një gjykatë në Suedi për vrasje dhe ndaj tij ishte lëshuar urdhër – arresti ndërkombëtar. Ai u arrestua në pikën kufitare të Morinës në Kukës.

Njoftimi i policisë:

U bë arrestimi provizor i shtetasit në kërkim M. M., vjeç 22, banues në Mitrovicë, Kosovë, pasi Gjykata Orebro Stockholm, Suedi, ka lëshuar urdhër “Arresti ndërkombëtar”, i dyshuar për veprën penale “Vrasja”. Neni 3/1 i Kodit Penal Suedez.