21:50 / E Martë, 21 Janar 2020

Arsenali ia sheh “sherrin” Mustafit, karton i kuq, penallti dhe gol për Chelsean

Chelsea ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Arsenalit.

Golin e parë në ndeshje e shënoi Jorginho në minutën e 28-të të ndeshjes nga penalltia.

David Luiz u ndëshkua me karton të kuq pasi shkaktoi ndërhyrje në zonë si lojtar i fundit.

Ndërhyrja erdhi si pasoj e një gabimi amatoresk të Shkodran Mustafit. /IndeksOnline/

Mos i humb