08:21 / E Enjte, 02 Korrik 2020

Arsenali mbledh 2000 pikë në Premierligë, vetëm një skuadër ka më shumë

Arsenali dje ka mposhtur Norwichin me rezultat 4-0, ku njërin nga golat e shënoi Granit Xhaka.

Me këtë rast bëhet skuadra e dytë që arrin 2000 pikë në histori të Premier Ligës pas Manchester United.

Sezonin tjetër shifrën prej 2000 pikëve mund ta arrij edhe Chelsea dhe Liverpooli.

Kjo është renditja e pikëve:

2,220 – Man Utd

2,001 – Arsenal

1,985 – Chelsea

1,935 – Liverpool

1,640 – Tottenham

Mos i humb