08:44 / E Diele, 05 Prill 2020 / indeksADMonline

Arteoni dhe Tiguani në version hibrid arrijnë në fund të vitit

Prodhuesi prestigjioz gjerman, Volkswagen, njofton se është duke përgatitur ristilizimin e modeleve Arteon dhe Tiguan.

Gjithashtu, ky prodhues njofton se këto dy modele do t’i prezantojë edhe në version plug-in hibrid, transmeton Koha.net.

Aktualisht nuk ka zbuluar detaje më të hollësishme, por Arteon PHEV dhe Tiguan PHEV thuhet se do të kenë sistemin e tërheqjes sikurse Passat GTE për Evropë, i cili ka kapacitet prej 215 kuajfuqi, baterinë prej 13 kWh dhe autonominë prej 56 kilometra.

Arteon PHEV dhe Tiguan PHEV, pritet të prezantohen kah fundi i vitit ndërsa shitja e tyre pritet të fillojë në fillim të vitit 2021.