17:00 / E Premte, 08 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Artiola Toska në Kosovë, zëri i ëmbël i këngës shqipe (Foto)

Artiola Toska është këngëtarja e njohur e muzikës popullore e cila është shumë e famshme në Shqipëri dhe madje shumë e kërkuar.

Ajo qëndron në listën e këngëtareve më të pëlqyera sidomos për ahengjet familjare ku familjet shqiptare ndihen të nderuara që ta kenë atë pjesë të gëzimeve të tyre.

Image result for artiola toska

Artiola, karrierën e saj e ka filluar në moshë të re kurse ende po arrin që me shumë sukses  të argëtoj publikun e saj me projekte të reja.

Pas suksesit të madh të bashkëpunimit  me Brunon, “Mirëmëngjes dashni”, Artiola ka sjellë edhe projektin e ri para pak muajsh që titullohet “NE” e që po ashtu është pëlqyer shumë nga publiku.

Kurse, sipas burimeve të “Indeksonline” Artiola aktualisht është në Kosovë për disa angazhime të saj profesionale./Indeksonline/

Image result for artiola toska dhe bruno

Temat: