20:16 / E Enjte, 01 Tetor 2020

Audi RS6 Avant 2021, makina për të cilen po “qanin” amerikanët

Audi RS6 Avant ka qenë një makinë që entuziastët në Shtetet e Bashkuara e kanë pritur me vite dhe, mbrapa në Mars, prodhuesi gjerman i automobilave kishte konfirmuar se ky model se do të shkonte në Shtetet e Bashkuara.

Dorëzimet filluan kohët e fundit dhe Doug DeMuro tashmë ka pasur mundësinë për të provuar atë. Në ShBA është gjithashtu një nga makinat me performancën më të mirë që ka parë Amerika e Veriut.

DeMuro fillon rishikimin e tij duke folur për pjesën e jashtme të RS6 Avant para se të kalojë në pjesën e brendshme. Ndërsa kontrollonte kabinën, eksperti me përvojë vë në dukje tiparet e ndryshme teknologjike, të cilat përfshijnë ekranet intriguese të dyfishta të prekjes që mbizotërojnë në pultin e Audi si dhe grupin e instrumenteve dixhitale.

Një tipar veçanërisht i dobishëm që do të gjeni brenda RS6 Avant është një sistem-kamere që tregon një imazh 3D të detajuar në ekranin e informacionit, diçka që pa dyshim do të ndihmojë gjatë parkimit.

Kah fundi i rishikimit, DeMuro hidhet pas timonit të RS6 Avant. Ashtu si modeli i mëparshëm, edhe modeli i ri mundësohet nga një 4.8 litërsh binjak V8 me turbo të mbushur me 592 kuajfuqi.

Ndryshe nga RS6 Avant i vjetër i ofruar në tregjet e tjera, i riu ka një sistem hibrid të butë 48 volt që përmirëson shpërndarjen e energjisë dhe, në të njëjtën kohë, efikasitetin. /IndeksOnline/