13:35 / E Martë, 11 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Aulona Musta ka një këshillë për vajzat, ka të bëjë me format trupore

Aulona Musta ka publikuar një video në llogarinë e saj në “Instagram”, ku si shpesh herë ka të bëjë me fitnesin.

Së fundi, në këto imazhe shihet teksa ngre pesha në fitnes, ku edhe tregon se peshat nuk janë vetëm për meshkujt por edhe femrat.

“Goca, mos kini frike nga peshat! Jane shume te vjetra mitet qe vetem djemte sterviten me pesha! Une kam 13 vite qe merrem me palester, ama vetem keto dy vitet e fundit qe kam filluar te punoj seriozisht dhe ne menyre konstante me pesha, kam pasur rezultate te dukshme. Ketu jam duke bere squat me 20 kg (boshti) + 30 kg + 30 kg (peshat) = 80 kg gjithesej.

Fillojeni avash, avash, ama mos kini frike te rrisni peshat gjate rruges. Gjithmone duke u keshilluar dhe duke qene nen kujdesin e profesionisteve.
Une per vete kam rene shume rehat me ambjentet dhe instruktoret e @flexgym_tirane prandaj prej dy vitesh nuk i ndahem kesaj palestre ?

Pa me thoni pak goca, sa jane kg maksimal qe keni arritur te ngrini ne squat? Jam me te vertete kurioze te lexoj pergjigjet tuaja” ka shkruar në postimin e saj Aulona./Indeksonline

View this post on Instagram

Goca, mos kini frike nga peshat! Jane shume te vjetra mitet qe vetem djemte sterviten me pesha! Une kam 13 vite qe merrem me palester, ama vetem keto dy vitet e fundit qe kam filluar te punoj seriozisht dhe ne menyre konstante me pesha, kam pasur rezultate te dukshme. Ketu jam duke bere squat me 20 kg (boshti) + 30 kg + 30 kg (peshat) = 80 kg gjithesej. Fillojeni avash, avash, ama mos kini frike te rrisni peshat gjate rruges. Gjithmone duke u keshilluar dhe duke qene nen kujdesin e profesionisteve. Une per vete kam rene shume rehat me ambjentet dhe instruktoret e @flexgym_tirane prandaj prej dy vitesh nuk i ndahem kesaj palestre ? Pa me thoni pak goca, sa jane kg maksimal qe keni arritur te ngrini ne squat? Jam me te vertete kurioze te lexoj pergjigjet tuaja. ?️‍♀️?️‍♀️

A post shared by Aulona Musta (@aulonamusta) on

Temat: