13:10 / E Diele, 27 Tetor 2019 / indeksADMonline

Banorët e Prishtinës në hall me druprerësit, zhurmë e padurueshme

Lexues të IndeksOnline kanë dërguar disa pamje ku në rrugën “Bajram Bahtiri” në Prishtinë, shihen disa persona të cilat janë duke prerë dru, e kjo gjë po i shqetëson banorët për rreth për shkak të zhurmës së padurueshme që krijohet.

Këto veprime të tyre po vazhdojnë edhe gjatë vikendit e ku është duke u krijuar zhurmë nga motorsharrat dhe nga kamionët.

Po ashtu sipas banorëve ata kanë dërguar peticione në Komunën e Prishtinës mirëpo prap nuk është ndërmarrë ndonjë gjë për këtë problem./Indeksonline/.