22:02 / E Hënë, 09 Korrik 2018 / indeksADMonline

Barcelona i vendos klauzolë të “çmendur” Arthurit

Skuadra e Barcelonës ka kompletuar transferimin e mesfushorit, Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo.

Klubi spanjoll arriti ta transferonte mesfushorin e Gremio për 31 milionë euro, transmeton IndeksOnline.

Arthur nënshkroi kontratë gjashtë vjeçare me një klauzolë të “çmendur” prej 400 milionë eurove.

Mesfushori brazilian ka një karrierë të mirë futbollistike, ai u paraqit për ekipin Gremio afër 50 herë dhe shënoi 2 gola./IndeksOnline/