23:21 / E Enjte, 11 Janar 2018 / indeksADMonline

Barcelona në çerekfinale, “shkatërron” Celtan (Video)

Skuadra e Barcelonës ka siguruar kualifikimin për në çerekfinale të “Copa del Rey”.

Klubi katalunas deklasoi 5 me 0 ekipin e Celta Vigos, shkruan IndeksOnline.

Ndeshja e parë u mbyll me rezultat të barabartë 1 me 1, por në “Camp Nou” Barça ishte e papërmbajtshme, duke shënuar pesë gola.

Golashënuesit për ekipin e Valverdes ishin: Messi (2), Suares, Alba dhe Rakitic.

Kujtojmë që përveç Barcelonës skuadra e kualifikuara në çerekfinale janë: Real Madrid, Atletico Madrid, Alaves, Espanyol, Leganes, Valencia dhe Sevilla./IndeksOnline/

Temat: