12:07 / E Diele, 07 Janar 2018 / indeksADMonline

“Bashkimi bën fuqinë”, Coutinho – Suarez

Philipe Coutinho është transferimi i fundit i Barcelonës, dhe me ardhjen e tij më së shumti është gëzuar Luis Suarez. Të dy futbollistë luajtën së bashku në “Anfield” afro 18 muajsh dhe ishin afër t’ia fitonin Liverpoolit titullin e Premierligës pas 20 vjetësh.

Në sezonin 2013, Suarez shënoi 31 gola në Premierligë, duke fituar çmimin Golden. Braziliani dhe Uruguaiani luajtën së bashku 26 ndeshje atë vit, 33 në ligë, 3 në Fa Kupë.

Suarez dhe Coutinho do të kenë mundësinë t’i kënaqin tifozët e Barcelonës me magjinë që shfaqën në Angli te skuadra e Liverpoolit./IndeksOnline/