17:24 / E Premte, 08 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Befason Guardiola: Unë e Mourinho jemi si binjakë

Pep Guardiola ka befasuar me deklaratën e tij para derbit ndaj Manchester United.

Trajneri i Manchester Cityt ka thënë se çfardo rezultatin që arrinë të dielën, Premierliga nuk do të fitohet pas kësaj ndeshje.

Trajneri spanjolle e ka quajtur rivalin e tij, Mouriinhon si binjakë në një aspekt.

“Çfarëdo rezultati që arrijmë të dielën, ne nuk do ta fitojmë Premierligën pas ndeshjes. Po shkojmë të relaksuar në “Oldd Traford”, jemi të parët, po luajmë mirë dhe do të tentojmë të japim më të mirën. Premierliga është maratonë dhe tani ne nuk kemi arritur as gjysmën e maratonës. Unë e Mourinho jemi si binjakë, jemi të etur për të fituar tituj” ka thënë Guardiola./Indeksonline/