14:39 / E Premte, 13 Prill 2018 / indeksADMonline

Bejtush Gashi emA�rohet ministA�r i MPB-sA�

Kryeministri i KosovA�s, Ramush Haradinaj ka emA�ruar sot Bejtush Gashin, MinistA�r tA� PunA�ve tA� Brendshme.

Ai ka njoftuar pA�rmes Facebookut pA�r emA�rimin e Gashit qA� sipas tij do tA� sjellA� njA� pA�rvojA� tA� madhe nA� kA�tA� fushA�.

a�?Bejtush Gashi ka qenA� zA�vendA�sministA�r nA� MFSK dhe A�shtA� doktor shkence, si dhe ligjerues nA� fushA�n e sigurisA�. Ai i sjell qeverisjA�s sA� vendit njA� cilA�si tA� re dhe njA� pA�rvojA� tA� madhe nA� kA�tA� fushA� tA� rA�ndA�sisA� sA� veA�antA� pA�r vendina�?, shkroi Haradinaj.

a�?Ministrit tA� ri i dA�shirova suksese nA� detyrA�n e tij dhe i premtova mbA�shtetjen time tA� plotA�, nA� shA�rbim tA� zbatimit tA� ligjit dhe tA� sigurisA� publike nA� KosovA�.a�?, shtoi ai.

Ministri i ri u emA�rua nA� pozitA�n qA� mbeti vakante pas dorA�heqjes sA� Minsitrit Flamur Sefaj.