17:21 / E Premte, 10 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Bentley zbulon makinën e garave GT3 [Foto]

Bentley ka zbuluar një markë të re GT3 Continental GT, para sezonit të garave Gran Turismo 2018.

Continental GT3 i fundit është i bazuar në modelin e ri urban, i cili do të shitet vitin e ardhshëm.

Kjo është bërë e mundur nga Bentley Motorsport në Crewe, me asistencë teknike nga ekipi M-Sport që drejton kampionin botëror të Ford Fiesta Rally.

Ky model ka një motor V8 tuin-turbo 4.0 litërsh dhe gjeneron 550 kuajfuqi, ndërsa ka një trup alumini që e bën të peshoj 1.300 kg. /IndeksOnline/