11:03 / E Martë, 20 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Blerina Kllokoqi Rugova shënon edhe një sukses në Berlinale (Foto)

Bleina Bllokoqi Rugova është dizenjatorja e njohur shqiptare e cila së fundi ka marrë pjesë në festivalin e filmit në Berlin.

Aty ajo ishte pjesë e ekipit të filmit “Kijem Holanda” i cili ishte i nominuar në kategorinë “Shorts/Generation 14 plus”. Aktorët e këtij filmi, Andi dhe Florist Bajgora u prezentuan me veshjet e dizenjatores.

Ndjehem e privilegjuar qe isha pjes ekipit te Kosoves ne festivalin e filmit ne Berlin. Nje faleminderim i veqant shkon per Aniten , Solidit dhe stafit BKR qe na ndihmuan ne paraqitjen e dy yjeve shqiptare Andit dhe Florisit.

Faleminderit MRSK dhe QKK!” ka shkurar Blerina në llogarinë e saj në “Instagram”./Indeksonline/