10:01 / E Mërkurë, 12 Qershor 2019

Buffon vazhdon karrierën në këtë klub të madh evropian

Gianluigi Buffon ka mundësi ti bashkohet gjigantit portugez, skuadrë së Portos.

Siç raportojnë mediat italiane, Buffon është synimi kryesor i Portos për këtë merkato verore.

41-vjeçari nuk arriti ta vazhdojë karrierën me skuadrën e PSG-së, dhe me shumë mundësi pritet që Porto ta transferojë atë për të zëvendësuar, Iker Casillas i cili është larguar nga futbolli pas sulmit në zemër që e pësoi disa javë më parë.