13:27 / E Hënë, 12 Shkurt 2018

Bukuroshet portugeze me simbole të Kosovës gjatë Euro 2012

Kosova po mbush 10 vjet dhe simbolet e saj janë të njohura anembanë botës më shumë falë sportit, shkruan indeksonline.

Në një foto të realizuar në vitin 2012 gjatë botërorit të mbajtur në Poloni dhe Ukrainë shihen disa tifoze portugeze duke mbajtur një top me simbole të Kosovës.

Kjo ishte një formë lotimi për pranimin e FFK-së si pjesë e FIFA-së dhe UEFA-së.

Kosova u pranua në këto organizata ku edhe bëri debutimin në kualifikimet për Kupën e Botës. /IndeksOnline/

 

Mos i humb