14:27 / E Premte, 30 Nëntor 2018 / indeksADMonline

FIFA pyet: A e dini sa ndeshje ka Kosova pa humbje?

Forma e mirë e Kosovës nuk ka kaluar pa u vërejtur nga shtëpia më e madhe e futbollit botëror, FIFA,

Faqja zyrtare e shtëpisë numër një të futbollit botëror, FIFA i’a ka kushtuar një shkrim Kosovës.Në rrjetin social ‘Twitter’ kanë shkruar për ngritjen e Kosovës në ranglistë, ku për tetë muaj është ngjitur për 45 pozita.

Madje, i ka pyetur edhe ndjekësit lidhur me ecurinë e kombëtares tonë, ku ka folur për numrin e ndeshjeve që nuk ka humbur, e që përgjigjia e saktë ishte opsioni i dytë.

Pra, përfaqësuesja ‘verdhë e kaltër’ në dhjetë ndeshjet e fundit të këtij viti nuk është mposhtur asnjëherë, për të regjistruar kështu rezultate të jashtëzakonshme dhe gjithsesi, kualifikim në gjysmëfinale të Ligës së Kombeve.

Temat: