00:38 / E Premte, 12 Janar 2018

California: Makina si në “skija” në momentin e përmbytjeve

Pas zjarreve të mëdha që kishte kapluar California-n, tani ky vend po përballet me të reshura të mëdha, të shoqëruara me përmbytje.

E kur kombinohen përmbytjet, rrëshqitjet dhe erëra të forta në një vend kodrinor, makinat nuk kanë vend aty.

Zjarrëfikësit kanë inxhizuar një video të një makine Prius poshtë rrugës, duke e postuar atë në Instagram, shkruan IndeksOnline.

Aty shihet teksa përmbytjet të shoqëruara me baltë shtyjnë makinën poshtë rrugës me forcë.

Poashtu edhe pronari i makinës ka postuar videon e tij menjëhërë pas këtij rasti. /IndeksOnline/

Barely made it out.

A post shared by Desionne Franklin (@robotmillennium) on