10:32 / E Enjte, 23 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Champions League më e fortë se kurrë, këto janë statistikat e “frikshme” (Foto)

Është duke u zhvilluar sezoni i 27-të i Ligës së Kampionëve dhe statistikat tregojnë se është më i “frikshmi” nga të gjithë.

Që nga sezoni 1992/93 kur ky kompeticion quhet Champions League nuk ka pasur ndonjëherë më shumë gola se në këtë vit.

Pas pesë xhirosh janë zhvilluar 80 ndeshje ku janë shënuar plotë 256 gola, ose 3.2 gola për ndeshje.

Skuadra që ka shënuar më së shumti është PSG me 24 gola, ndërsa Ronaldo prinë listën e realizatorëve me tetë gola. /IndeksOnline/