17:52 / E Mërkurë, 12 Shtator 2018

Çmenduri, vetura futet në treg, 43 persona të lënduar (Pamje +18)

Të paktën tre persona humbën jetën dhe 43 u lënduan kur një makinë hyri në një treg të mbushur me njerëz në qytetin jugor kinez Mishui, në provincën Hunan, njoftoi qeveria lokale.

Shoferi i makinës, i cili është i njohur më herët për policinë, u arrestua.

Tani për tani nuk dihet nëse bëhet fjalë për sulm terrorist.

Temat: