23:05 / E Hënë, 15 Korrik 2019

De Ligt do ti kryej testet mjekësore në Juventus të mërkurën

Bisedimet midis Juventusit dhe Ajaxit për të sjellë Matthijs de Ligt në Torino duket se kanë përfunduar.

Nesër mbrëma, holandezi 19-vjeçar do të mbërrijë në Itali përpara se të bëjë testet mjekësore të mërkurën, transmeton Indeksonline.

de Ligt ka qenë mjaftë i kërkuar edhe nga klubi spanjoll Barcelona, por tani kësaj historie duket se i ka ardhur fundi./Indeksonline/.