09:32 / E Martë, 20 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Demarkacioni? Thaçi në takim me ambasadorët

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po zhvillon një takim me ambasadorët e Quint-it.

Aty pritet të diskutohet për çështjet e fundit në vend.

Kujtojmë se temë kryesore gjatë javëve të fundit ka qenë demarkacioni me Malin e Zi. Thaçi ka nënshkruar një ankes-marrëveshje me presidentin malazez pak ditë para 10-vjetorit të pavarësisë së Koosvës. Kjo marrëveshje lejon që demarkacioni të shqyrtohet dhe të korrigjohen gabimet. Ndërkohë, lidershipi kosovar ka bërë thirrje që demarkacioni të votohet në mënyrë që sa më parë t`i hapet rruga liberalizimit të vizave.

Indeksonline do t`iu mbajë të informuar.