20:01 / E Diele, 19 Maj 2024 / AR

Demi Moore rikthehet në ‘Festivalin e Filmit’ pas 27 vitesh

Festivali i Filmit në Kanë 2024 pa një rikthim të Demi Moore  pasi ajomori pjesë në ngjarjen prestigjioze për herë të parë në 27 vjet.

Të premten, Moore bëri një paraqitje mahnitëse në premierën e Kinds of Kindness, duke veshur një fustan të kuq nga koleksioni couture i vjeshtës 2023 i Armani Privé. E stiluar nga bashkëpunëtori i saj për një kohë të gjatë Brad Goreski, Moore e kompletoi pamjen e saj me vathë të varur me diamant dhe rubin dhe një unazë të ngjashme.

Kjo shënon paraqitjen e parë të Moore në Kanë që nga viti 1997, kur ajo mori pjesë në premierën e The Fifth Element së bashku me bashkëshortin e saj të atëhershëm dhe aktorin e filmit, Bruce Willis.

Dy vjet më parë, aktorja ndau një foto nostalgjike në Instagram nga përvoja e saj në Kanë e vitit 1997, me mbishkrimin “Nga arkivat e Kanës, rreth 1997”.

Paraqitja në Kanë, Francë, vjen gjithashtu  ndërsa Willis vazhdon të luftojë me demencën frontotemporale.  Dyshja ishin të martuar nga viti 1987 deri në 2000 dhe kanë tre vajza, Rumer, 35, Scout LaRue, 32 dhe Tallulah, 30. Willis gjithashtu ka dy vajza 9-vjeçare, Mabel dhe Evelyn, me gruan e tij aktuale, Emma Heming Willis.