17:31 / E Shtunë, 07 Dhjetor 2019

Derbi i Manchesterit, formacionet zyrtare

Manchester United dhe Manchester City do t’i masin forcat sonte me fillim nga ora 18:30.

Njëherit ky është edhe derbi i javës së 16-të në Premierligë, shkruan Indeksonline.

Te City mungesë do të jenë Aguero, Laporte dhe Sane të lënduar, ndërsa te “Djajtë e Kuq” do të mungojnë Baily, Dalot dhe Pogba shkaku i lëndimit.

Të dy ekipet kanë publikuar edhe formacionet e tyre zyrtare./Indeksonline/