17:43 / E Shtunë, 03 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Derbi i shqiptarëve, formacionet zyrtare: Arsenal – Liverpool

Arsenal dhe Liverpool zhvillojnë superderbin e javës së 11-të në Premier Ligë.

Kjo ndeshje ka edhe më shumë kënaqësi me faktin se të dyja ekipet kanë futbollistë me prejardhje shqiptare. Xhaka dhe Mustafi për Arsenalin, ndërsa Shaqiri për Liverpoolin.

Këto janë formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Arsenal:

Liverpool: