23:16 / E Hënë, 02 Dhjetor 2019

Detaje për Jaguar F që do të debutojë në vitin 2021

Jaguar F-type është paralajmëruar që do të dal në treg në vitin 2021, dhe po ashtu ky model do të jetë një nga modelet sportive më të veçantë të kësaj marke.

Kjo veturë do të jetë me dy modele, njëra do të jetë me motor 2.0 kurse tjetra 3.0 po ashtu V6 dhe V8.

Sipas testimeve të bëra kjo makinë i arrinë 95 km në orë për vetëm 3.5 sekonda. Mirëpo sa i përket çmimit nuk ka ende informata por besohet se do të jetë afët 60,000 mijë dollarë./Indeksonline/.