19:34 / E Mërkurë, 13 Dhjetor 2017

Devijon derbi i zjarrtë në Serbi, tifozët e Partizanit rrahen mes vete (Foto/Video)

Një ngjarje interesante ka ndodhur në një prej derbëve më të mëdhenj në Ballkan, mes Partizani të Beogradit dhe Crvena Zvezdas.

Tifozët e skuadrës vendase (Partizanit), u rrahen ashpër njëri me tjetrin, duke shkaktuar edhe lëndime të mëdha trupore,  shkruan IndeksOnline.

Lufta mes tifozëve zgjati disa minuta, ku pati edhe goditje me pishtarë.

Policia reagoi shpejtë duke arrestuar disa huligana që shkaktuan këta kaos në tribuna. Më poshtë i shihni disa foto dhe video./IndeksOnline/