75 Mall Live Search
10:40 / E Martë, 24 Prill 2018 / indeksADMonline

Ultrasit e Hajduk Splitit sulmojnA� lojtarA�t, aty edhe futbollisti i KosovA�s? (Foto)

TifozA�t e Hajduk Splitit kanA� sulmuar fizikisht futbollistA�t e klubit qA� bA�jnA� tifo!

TA� irrituar pas humbjes nA� derbin ndaj rivalit Dinamo Zagreb, tifozA�t kanA� sulmuar fizikisht lojtarA�t e skuadrA�s sA� Hajdukut, transmeton IndeksOnline.

Dy futbollistA�t qA� pA�suan lA�ndime tA� lehta nga pA�rballja me tifozA�t, ishin; Said Ahmed dhe Nathan Marko Futachs.

AfA�r sulmit kanA� qenA� dy futbollistA� shqiptar; Ardian Ismajli dhe Hysen Memolla edhe pse dy lojtarA�t nuk u pA�rfshinA� nA� formacionin bazA� e as nuk ishin nA� bankA�n rezervA�.

Hajduku dA�noi ashpA�r gjestin e tifozA�ve, duke kA�rkuar nga policia qA� tA� gjurmojnA� autorA�t e kA�tij sulmi.

PA�r shkak tA� humbjes, Hajduku ka humbur gjasat pA�r titull a�� pasi Dinamo tani kryeson me 69 pikA�, tetA� mA� shumA� se vendi dytA�./IndeksOnline/