19:04 / E Diele, 15 Korrik 2018

Didier Deschamps shkruan historinë (Foto)

Franca është Kampion i Botës pasi në finale mposhti Kroacinë me rezultat 4-2.

Trajneri francez, Didider Deschamps tashmë ka hyrë në histori të futbollit.

49 vjeçari tashmë bëhet trajneri që e ka fituar Kupën e Botës si trajner dhe si futbollist.

Ai në vitin 1998 ishte kapiten i Francës në Botërorin që u zhvillua në shtëpinë e tyre./IndeksOnline/

Të fundit nga Botërori2018