10:48 / E Hënë, 16 Korrik 2018 / indeksADMonline

Vetëm Pele mund të krahasohet me rekordin e Mbappe

Imagjinoni të jeni 19 vjeç dhe gjithashtu një fitues i Kupës së Botës.

Kylian Mbappé i Francës, 19 vjeç, është bërë lojtari më i ri në gjashtë dekada që ka shënuar gjatë një finale të Kupës së Botës.

Në vitin 1958, Pele shënoi dy gola kundër Suedisë në moshën 17 vjeçare, shkruan indeksonline.

Futbollisti i ri më i mirë i Botërorit do të mbahet mend gjatë për përformancën që bëri në Rusi.

Vitet dhe përformanca e tij premtojnë që futbolli tashmë do të flas në emër të tij. /IndeksOnline/