19:12 / E Diele, 15 Korrik 2018 / indeksADMonline

Ja nga sa para do të fitojnë Federata Franceze dhe ajo Kroate

Franca u shpall Kampion i Botës pasi mposhti Kroacinë në finale.

Kombëtarja franceze tashmë është kampion i dyfishtë, pas suksesit në vitin 1998 dhe 2018.

Me këtë rast Federata Franceze e Futbollit do të fitoj plot 30 milionë euro ndërsa Federata Kroate do të fitoj 22 milionë euro që ndahen nga FIFA. /IndeksOnline/

Temat: