14:30 / E Mërkurë, 07 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Digjet shkolla në një fshat të Prishtinës

Shkolla fillore “Tefik Çanga” në fshatin Koliq të Prishtinës është përfshirë në zjarr gjatë ditës së sotme.

Një dëshmitar për Indeksonline ka treguar se rreh orës 12 e 30 objekti i kësaj shkollë është përfshirë në zjarr.

Mirëpo, ende nuk dihen shkaqet apo për pasojat e tjera që mund të këtë shkaktuar djegia e këtij objekti.

Zjarrfikësit janë në vendin e ngjarjes dhe po mundohen ta lokalizojnë zjarrin./Indeksonline/