19:44 / E Diele, 23 Shtator 2018 / indeksADMonline

Dikush i urren, gjyshi i pastron dhe luan me to

Gjyshi vullnetar në shenjtëroren e maceve është duke vjedhur zemrat e njerëzve me gjestin e tij të lakmueshëm.

Terry Laurman, 75 vjeç, është një vullnetar në ‘Sanctuary Safe Haven Pet’ dhe bën diçka shumë të ëmbël me kafshët, transmeton Indeksonline.

Një gjysh ka qenë vullnetar në shenjtëroren e tij lokale të maceve në Wisconsin dhe është bërë shokë i ngushtë me macet duke bërë diçka shumë të bukur.

Terry Laurman, 75 vjeç, është një mësues i pensionuar që viziton Safe Haven Pet Sanctuary dhe lanë macet me furçën e tij të veçantë.

Ky dush pastaj i qetëson macet dhe gjyshi bashkë me to luan e flen, pushon dhe kalon kohë në shoqërinë e tyre./Indeksonline/.