13:59 / E Shtunë, 09 Qershor 2018

Diplomati gjerman kujton Vokrrin

Diplomati gjerman, Ernst Reichel  ka kujtuar legjenden, Fadil Vokrrin me fanellen e kombëtares së Kosovës.

Diplomati gjerman dhe i dërguar i Gjermanisë në Ukrainë, ka postuar një fotografi me fanellën e kombëtares së Kosovës duke kujtuar Vokrrin.

“Fadil Vokrri ma dha këtë fanellë. Pusho në paqe”, ka shkruar ai në Facebook. /Indeksonline/