16:10 / E Enjte, 15 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Ditë aderimesh për AAK-në, i bashkohet një sekretar i VV-së dhe një nënkryetar i PDK-së

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka patur agjendë të ngjeshur sot në strukturat partiake.

Partisë së Ramush Haradinajt sot i është bashkuar ish nënkryetari i komunës së Klinës nga PDK, Ramiz Rrustaj.

Poashtu, në AAK është zyrtarizuar edhe sekretari i qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje dhe njëherit asambleistë në Kuvendin Komunal të Mitrovicës, Faton Feka./Indeksonline/